Kultuurikohvik tõi Rõuge rahvamaja lavale Kaisa Kuslapuu ja Lonitseera

16. novembril toimunud Kultuurikohvik Rõuge rahvamaja tõi saali täis. Kõlasid tulised aplausid ja rõõmsad naeruturtsatused. Erkki Peetsalu vestlusest ansambli solisti Kaisa Kuslapuuga sai kuulda eluterve huumoriga pajatatud lugusid ning eemalt võis silmata hulgaliselt muigel suid kogu intervjuu aja. Intervjuu andis edasi Kaisa Kuslapuu elu ja kasvamist ning elulisi taipamisi endaks kujunemise protsessis. Vestlusest jooksis läbi lustlik lapsepõlveaeg koos humoorikate lugudega pereliikmetest ning raamatute, seebiseriaalide ja raadio mõjust artisti loomingule. Jutuks olid ka haridustee, ametid ja hobid.

Lonitseera plaadist “Tapeet” inspireeritult loodi Kultuurikohviku päevaks Rõuge rahvamajja nostalgiline nõukogudeaegne atmosfäär ning fotonurgaks kujundatud toas ei jätnud küll vist keegi juhust kasutama, et end fotole jäädvustada. Lonitseera plaadi lugudest oli inspireeritud ka Karamell Cateringi menüü.

“Rõuge rahvamaja on koht, kuhu saab luua imelise maailma. Meil on kohvik, kuhu külla kutsuda koogimeistrid ja ägedad ajakirjanikud nagu Erkki Peetsalu, kes vestlusõhtut juba teist korda läbi viis. Lisaks on meil palju vahvaid loomeinimesi, kes tegutsevad siin või on siit tuule tiibadesse saanud ning tegutsevad laias maailmas. Tekkis mõte, et paneks kõik need asjad kokku – nii sündiski kohvik imelises kontserdisaalis,” rääkis Rõuge valla rahvamaja juhataja, Kultuurikohviku idee looja Kristjan Kurm.

Vestlusõhtu osas mainis ka ansambli Lonitseera solist, Võrust pärit muusik Kaisa Kuslapuu oma teooriat, kuidas kõik inimesed olla mingit moodi Võrumaalt pärit. Kuslapuu sõnul püüab ta inimestega kohtudes alati välja uurida nende päritolu. “Vastatakse ikka: “Tallinnast”, küsin, et kas vanemad on ka Tallinnast, siis öeldakse, et ema on tegelikult Võrumaalt. Inimesed mingi aeg rändavad laiali, aga siit on paljud pärit,” ütles Kaisa Kuslapuu, kelle juured ulatuvad lisaks Võrule ka Saarlasele ja Haanjamaale. “Rõugest läbi sõites valdavad mind alati suured tunded. Sageli öeldakse, et see on niimoodi kui ise selles kohas ei ela, siis see tundub palju romantilisem ja nii on mul ka Rõugega. Ise kohapeal olles ilmselt nii palju seda ei näe,” lisas ta.

“Kogu aeg räägime siin Võrumaal, et aigu om, aga ometi tahame kõike kiiresti kätte saada. Sellest lähtuvalt mõtlesin, et teeks sellise formaadi, kus ongi aega. Kui me ajame end juba metsade vahel kodust välja ja tuleme üheks õhtuks rahvamajja, siis võtame aega, istume ja naudime üksteise seltskonda, kuulame, mida teistel on rääkida, naudime muusikat ja ajavõtmist,” jutustas Kurm.

Kuigi meie organiseerisime esinejad, mõnusa atmosfääri ja toidu, teete Kultuurikohviku eriliseks just teie, armsad külastajad, et olete otsustanud tulla ja sellest kõigest osa saada. Kes sel korral Kultuurikohviku elamusest ilma jäid, sel on võimalik järgmisest kohvik-kontsert-vestlusõhtute sarjast osa saada juba 25. jaanuaril, mil külla tuleb Rõugest sirgunud muusik Maimu Jõgeda.